40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188
zielone logo skarpa 200x200

Korzystasz z robotów koszących do trawy? Pamiętaj o częstszej wertykulacji!

Data publikacji:

15.04.2024

Oczywistym jest, że roboty koszące trawę rewolucjonizują sposób, w jaki dbamy o nasze podwórka i ogrody. Jednakże, aby cieszyć się optymalnymi rezultatami, niezbędne jest zrozumienie pewnych kluczowych praktyk pielęgnacyjnych. Dzisiaj chciałbym poruszyć kwestię częstej wertykulacji trawników w kontekście korzystania z tych zaawansowanych urządzeń.

Wertykulacja, czyli proces usuwania chwastów, martwych traw i innych zanieczyszczeń z powierzchni trawnika, odgrywa niezwykle istotną rolę w utrzymaniu zdrowego i pięknego trawnika. Kiedy korzystamy z robotów koszących do regularnego koszenia trawy, może wydawać się, że wertykulacja nie jest już konieczna. Jednakże, jest to błędne założenie.

Img 3270 Large
Profesjonalny wertykulator wykorzystywany w firmie SKARPA z Katowic

Właściwa wertykulacja ma wiele korzyści dla zdrowia trawnika. Po pierwsze, usuwa ona warstwę chwastów i martwych traw, umożliwiając zdrowym pędom trawy swobodny wzrost i dostęp do światła słonecznego, wody oraz składników odżywczych. Po drugie, otwiera ona przepływ powietrza i wody do korzeni trawy, co sprzyja ich wzrostowi i rozwojowi. Wreszcie, wertykulacja poprawia strukturę gleby, zapewniając lepsze warunki dla korzeni i zapobiegając zastoju wody na powierzchni trawnika.

W przypadku korzystania z robotów koszących do koszenia trawy, częsta wertykulacja staje się jeszcze bardziej istotna. Regularne koszenie przez roboty może powodować zbieranie się kłaczków trawy na powierzchni, tworząc warstwę, która ogranicza przepływ powietrza, wody i składników odżywczych do korzeni trawy. W rezultacie może to prowadzić do osłabienia trawnika, pojawienia się chwastów oraz innych problemów zdrowotnych.

Dlatego też, aby cieszyć się pięknym, zdrowym i bujnym trawnikiem, należy pamiętać o regularnej wertykulacji, nawet jeśli korzystamy z robotów koszących do pielęgnacji trawnika. Zalecane jest przeprowadzanie wertykulacji co najmniej raz w sezonie, preferowana częstotliwość może się różnić w zależności od warunków glebowych i klimatycznych. Pamiętajmy więc o tej ważnej praktyce, aby nasz trawnik był zawsze w najlepszej formie!

Szukasz profesjonalistów od wertykulacji trawników w Katowicach? Skontaktuj się z nami już dziś!

SKARPA Anna Wąsik
Pustułek 6/4
40-668 Katowice
NIP 9542546059
REGON 386243278

Baza sprzętowa:
40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188

SKARPA Anna Wąsik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie HYBOX - Sztuka Wzornictwa Przemysłowego