40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188
zielone logo skarpa 200x200

Frezowanie pni

Usunięcie drzew z działki wcale nie jest łatwym procesem, może nam się wydawać, że polega tylko i wyłącznie na ucięciu drzewa, pocięciu go na mniejsze kawałki i przetransportowaniu w odpowiednio przygotowane miejsce. Nie można jednak zapominać o korzeniach i pniakach, które pozostają na miejscu i niestety psują widok.

Nasza firma zapewnia profesjonalne usługi usunięcia pozostałości po drzewach. Dokonać tego można za pomocą frezowania, w ten sposób można usunąć najbardziej uparte korzenie i pnie. Tak więc usługi te skierowane są przede wszystkim do bardziej skomplikowanych przypadków.

Frezarka usuwa pień do głębokości ok. 5 cm poniżej poziomu gruntu. Jeżeli jest potrzeba, dokonywane jest frezowanie tzw. nabiegów korzeniowych, które wystają ponad poziom gruntu.

Dokonując frezowania pni uzyskujemy dodatkowe miejsce np. w ogrodzie, a pień nie stanowi niepotrzebnej przeszkody.

Zazwyczaj w tym celu wykorzystuje się ciężki sprzęt, a także specjalne ostrza do rozdrabniania korzeni i pni.

Tak usunięte trudne elementy drzewa powinny być odpowiednio zamaskowane i zagospodarowane na przykład poprzez zasadzenie innych roślin, bądź po sianiu trawy.

Warto skorzystać z naszych usług

Oczywiście właściciele działki próbują czasem samodzielnie wykonać te trudne zadania, można samodzielnie usunąć uporczywe korzenie wypożyczają sprzęt, jednakże należy przekalkulować, czy faktycznie takie działanie się opłacają. Trzeba też mieć na uwadze fakt, iż nie każdy ma doświadczenie w takim zakresie działań, lepiej skorzystać z pomocy fachowców.

Oferujemy państwo szybki i sprawny zespół, który pięknie oczyścić działkę za pomocą metody frezowania.

Metoda frezowania

Metoda frezowania jest prostą i tanią metodą, która nie wymaga dużej ilości pracy w porównaniu z procesem karczowania, a koszty są adekwatnie niższe niż przy wycince drzew, dotyczy to zarówno przemysłowej działki, czy prywatnej posesji.

Usługa frezowania stanowi alternatywę do wykopywania pniaka. Dzięki ciężkiemu sprzętowi zostaje wykopany pniak i następnie wywieziona karpa, a a także braki po korzeniach uzupełnione ziemią.

Zazwyczaj stosuje się frezowanie, tam gdzie nie chcemy niszczyć otoczenia, na przykład w ogrodzie, czy też na trawniku jest to usługa mało inwazyjna.

Miejsce po usuniętych drzewach

Nasza firma zapewni usunięcie korzeni za pomocą metody frezowania, ale także doradzi jak udekorować tą wolną przestrzeń, można tutaj posadzić różnorodne ozdobne krzewy, utworzyć rabaty, czy stworzyć ścieżkę.

Jaki sprzęt wykorzystuje się przy frezowaniu pni?

Nasze usługi dotyczą frezowania, wykonujemy je w każdym terenie.

W celu usuwania pozostałości drzew, używa się różnego sprzętu. Frezarka na gąsienicy bardzo dobrze sprawdza się na terenie podmokłym lub mocno nachylonym.

Frezarka ciężka na kołach najlepiej sprawdza się przy frezowaniu większej ilości pni na suchym podłożu, z możliwością samoczynnego wjazdu maszyny, natomiast lekki model maszyny frezującej sprawdza się w ciasnych przestrzeniach, gdzie dotacje do nich jest trudniejsze. Może wiązać się na przykład z wzniesieniem maszyny po schodach.

SKARPA Anna Wąsik
Pustułek 6/4
40-668 Katowice
NIP 9542546059
REGON 386243278

Baza sprzętowa:
40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188

SKARPA Anna Wąsik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie HYBOX - Sztuka Wzornictwa Przemysłowego