40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188
zielone logo skarpa 200x200
starannie kompleksowo bezbłędnie

Koszenie trawy Katowice

Koszenie traw i trawników, kompleksowe wykaszanie zarośli w Katowicach i woj. Śląskim. Sprawdź nasze kompetencje, doświadczenie, sprzęt oraz aktualny cennik koszenia trawy w okolicach Katowic.
Sprawdź inne usługi

Opinie. Co o nas mówią?

Lukasz Medrzycki
Lukasz Medrzycki
2022-07-06
Koszenie trawy polecam tę ekipę!
BouncingWatermelon
BouncingWatermelon
2022-06-12
Zamówiłem koszenie trawy na działce. Wszystko ok. Polecam
Jakub Jankowski
Jakub Jankowski
2022-06-08
Ciągle brak czasu i dopiero dzisiaj mam czas. Profesjonalizm i wysoka jakość świadczonych uslug. Polecam. Korzystam już drugi raz. Ceny adekwatne do jakośc
Karolina Szustak
Karolina Szustak
2022-04-25
Wycinka drzewa w Katowicach przeprowadzona z sukcesem. Polecam
Artur Grabowski
Artur Grabowski
2022-04-22
Dobry kontakt, dobra wycena :) i szybki termin realizacji.
Mat MAt
Mat MAt
2022-04-22
"Profesjonalne podejście do klienta! Po wycince miejsce zostało dokładnie wyczyszczone! Jestem bardzo zadowolony z profesjonalnego podejścia ! Polecam"
Sebastian Mac
Sebastian Mac
2022-04-22
Szast, prast, chore drzewo ścięte, gałęzie posprzątane. Ekstra
szkolenia vip
szkolenia vip
2021-12-28
Od razu widać, że rodzinna firma. Pracują na własny sukces i starają się 2x bardziej niż inni. Pozdrawiamy!
Przemysław Zonik
Przemysław Zonik
2021-11-04
nie wiedziałem, że jest taki sprzęt na rynku. Nie tylko usunęli drzewa, których inni nie chcieli się podjąć, ale usunęli wszystko bez śladu łącznie z korzeniami. Profeska!
Ania Ja
Ania Ja
2020-10-21
Dobre podejście do klienta. Potrafią znaleźć rozwiązanie.

Zasady koszenia trawników

Zadbany trawnik to nie tylko korzyść wizualna czy estetyczna, ale również bardzo praktyczna. Zbyt wysoka trawa pogarsza widoczność stając się jednocześnie dużym zagrożeniem np. dla kierowców.
W przypadku posesji i terenów prywatnych zbyt wysoka trawa stwarza doskonałe warunki do rozwoju środowisk owadów i innych zwierząt, które nie koniecznie chcemy widzieć w swoim przydomowym ogródku czy na terenie firmy. Dlatego też każdy trawnik należy kosić systematycznie oraz z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu zapewniającego szybkość i wysoką jakość koszenia.
Zamów koszenie trawy

Czy muszę kosić trawę?

1.
W przypadku gruntów rolnych likwidacja chwastów powinna być przeprowadzona co roku systematycznie w okresie wegetacyjnym – od wiosny do wczesnej jesieni. Obowiązek zwalczania chwastów oraz jego egzekwowanie wynika z ustawy z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych.
2.
W przypadku posesji prywatnych nie ma takiego obowiązku, choć utrzymanie trawnika we właściwym stanie nie tylko dobrze świadczy o właścicielu, ale również o jego szacunku do przyrody i sąsiedztwa.
Należy jednak pamiętać, że wysoka trawa może stanowić podstawę do zawiadomienia np. do straży miejskiej jeśli zaistnieje realne ryzyko wystąpienia zagrożeń z tego powodu. Zdarzało się czasami, że w ogrodach pośród wysokiej trawy zamieszkały żmije, które bardzo cenią sobie zacienione i wilgotne środowiska.

Kiedy kosić trawę?

Wszystko zależy tak naprawdę od rezultatu jaki nas interesuje. Przydrożne trawniki na terenach publicznych koszone są wtedy kiedy osiągną określoną wysokość. Wynika to głównie z wysokich kosztów związanych z systematycznym koszeniem. Poza tym aspekt jakości koszenia takich terenów jest pomijany. Ma być skoszone i tyle.

W przypadku trawników na terenach prywatnych, niezależnie czy chodzi o przydomowe ogródki czy większy obszar na terenie firmy- zwykle chodzi o aspekt reprezentacyjny związany niejako z prestiżem. Tutaj zasada im częściej tym lepiej sprawdza się w 100%. Należy jedynie pamiętać o tym, aby nie kosić trawy zbyt nisko z uwagi na ryzyko wypalenia podczas upałów. Dodatkowo zbyt częste koszenie powoduje nie tylko wyższą jakość trawnika, ale niestety również szybszy wzrost. To trochę tak jak z chodzeniem do fryzjera.
koszenie-5-skarpa

Nasz sprzęt

Czym kosić trawniki na dużych powierzchniach?

O ile w przypadku małych trawników doskonale sprawdzi się niemalże każdy przęt do koszenia jak kosa spalinowa czy kosiarka elektryczna, o tyle do zastosowań profesjonalnych będzie potrzebny wydajny sprzęt zapewniający właściwą jakość koszenia przez cały czas wykonywania operacji.
W Katowicach takim sprzętem dysponuje firma SKARPA, która posiada profesjonalny nośnik narzędzi AVANT 755i z najlepszą w swojej klasie kosiarką bijakową Muthing MU-FM 160 o szerokości aż 160cm!

Tak wygląda profesjonalna kosiarka bijakowa Muthing z nośnikiem narzędzi AVANT z oferty firmy SKARPA z Katowic.

Zamów koszenie trawy Katowice

Zadbany trawnik to wizytówka naszej firmy.
Warto więc zainwestować we współpracę z lokalną firmą, która oprócz profesjonalnego sprzętu posiada również wysokie kompetencje. Warto popytać o referencje i rekomendacje. Przy okazji zapytajmy również o standardy BHP oraz polisę OC. Dobry wykonawca to taki, o którym się dobrze mówi. Stara zasada zawsze się sprawdza.
Zamów koszenie trawy

Obsługa całoroczna firm w Katowicach, koszenie trawników

1.
W przypadku klientów biznesowych warto skorzytać z firmy blisko nas, która nie tylko będzie w stanie szybko wykonać zlecenie od momentu zgłoszenia, ale również pozwoli na zminimalizowanie kosztów mobilizacji sprzętu. Należy pamiętać, że do profesjonalnej obsługi w zakresie koszenia i pielęgnacji trawy jest wykorzystywany sprzęt o masie powyżej 1 tony.
2.
Dlatego też, jeśli chcecie mieć wirygodnego partnera - zapytajcie jakim parkiem maszynowym dysponuje. Ktoś kto inwestuje w wysokiej jakości maszyny zawsze traktuje swój biznes bardzo poważnie i tak będzie traktował Was jako klienta.

Koszenie trawników woj. śląskie, Katowice i okolice

Jeśli jesteś z okolic Katowic warto skorzystać z numeru kontaktowego 515 015 200 lub napisać na adres email info@skarpa.katowice.pl. W celu sprawdzenia wiarygodności lub referencji warto odwiedzić również popularne dziś portale społecznościowe jak np. Facebook.
kosiarka-bijakowa_katowice

SKARPA Anna Wąsik
Pustułek 6/4
40-668 Katowice
NIP 9542546059
REGON 386243278

Baza sprzętowa:
40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188

SKARPA Anna Wąsik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie HYBOX - Sztuka Wzornictwa Przemysłowego