40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188
zielone logo skarpa 200x200

Odśnieżanie

Zima pełna puszystego śniegu to urokliwy czas szczególnie dla naszych pociech. Zachwyt dorosłych mija jednak, gdy jesteśmy zmuszeni do uprzątnięcia zalegającego śniegu z podjazdu, chodnika, drogi lub z dróg komunikacyjnych na terenie firmy. Co więc zrobić i kogo wezwać z okolic Katowic jeśli śnieg zjawi się niespodziewanie?

O ile kilka metrów kwadratowych zalegającego białego puchu nie stanowi problemu i często jest dobrą receptą na poranne przebudzenie i odrobinę wymuszonego treningu przed pójściem do pracy, o tyle śnieg lub lód na większym terenie to wyzwanie dla profesjonalistów. Odśnieżanie dróg dojazdowych, parkingów i ciągów komunikacyjnych na terenie firm to zadanie dla specjalistów od serwisu zimowego jak SKARPA z Katowic.

zestaw do profesjonalnego odśnieżania AVANT
Profesjonalny zestaw AVANT do odnieżania z oferty firmy SKARPA z Katowic.

Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy, który upora się z nagłym nadmiarem opadów śniegu?

  1. Bliskość wykonawcy. Opady śniegu przychodzą często znienacka, dlatego musimy mieć pod ręką firmę "za rogiem", która nie tylko szybko pojawi się na miejscu ale również nie obciąży nas wysokimi kosztami mobilizacji sprzętu i pracowników. Warto więc wybrać firmę z tego samego miasta. Jeśli więc mieszkasz w Katowicach nie szukaj nikogo dalej niż w promieniu 10-15 km.
  2. Wiarygodność. Zanim powierzysz komuś swój śnieg pamiętaj, aby sprawdzić firmę pod kątem referencji. Wykonawca, który nie będzie w stanie potwierdzić swojej wiarygodności w obsłudze innych firm lub klientów stanowi duże ryzyko niepowodzenia wykonania usługi.
  3. Gwarantowany termin realizacji usługi. Choćbyś miał najlepszego wykonawcę pod słońcem, pamiętaj, aby wszystkie uzgodnienia mieć w formie pisemnej (sms również wystarczy). To w końcu umowa zobowiązująca obydwie strony do terminowości realizacji i odbioru prac i jest również dla obydwu bezpieczeństwem w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności jak np. uszkodzenie mienia.
  4. Profesjonalny sprzęt. Pierwsze wrażenie jest zwykle właściwe. Jeśli Twój wykonawca dysponuje dobrym, zadbanym i markowym sprzętem- to dobry znak. Dodatkowo jeśli pracownicy są dobrze ubrani i przestrzegają przepisów BHP- możesz również czuć się bezpiecznie. Nie ryzykuj zlecenia usługi najtańszym firmom, którzy przyjadą pługiem zamocowanym do "malucha" lub quada. To źle wróży.
  5. Dodatkowe usługi. Uprzątnięcie śniegu to jedno, a bezpieczeństwo to drugie. Dlatego oprócz pozbycia się białej warstwy należy zadbać o posypanie nawierzchni piaskiem lub solą (choć ta jest już coraz mniej stosowana). Zapytaj więc jakie inne usługi wybrany wykonawca jest Ci w stanie dostarczyć.
  6. Faktura VAT lub paragon. Zawsze żądaj potwierdzenia realizacji usługi w formie dokumentu fiskalnego. To dla Ciebie bezpieczeństwo w sytuacji kiedy np. zauważysz uszkodzenie pojazdu lub elewacji po wykonaniu usługi. Strzeżonego Pan Bóg strzeże..
  7. Polisa OC wykonawcy. Sprawdzenie polisy OC to każdorazowy obowiązek przed przystąpieniem do prac. Tylko profesjonalne firmy będą w stanie ją okazać. Nie ryzykuj współpracy z przypadkowymi wykonawcami. Nie chciałbyś przecież płacić z własnej kieszeni za uszkodzenie samochodu sąsiada, prawda?

SKARPA Anna Wąsik
Pustułek 6/4
40-668 Katowice
NIP 9542546059
REGON 386243278

Baza sprzętowa:
40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188

SKARPA Anna Wąsik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie HYBOX - Sztuka Wzornictwa Przemysłowego