40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188
zielone logo skarpa 200x200
profesjonalnie bezpiecznie sprawnie

Prace ziemne i porządkowe w ogrodzie

Oferujemy państwu kompleksowe prace porządkowe w ogrodzie. Czynności pielęgnacyjnych w ogrodzie jest mnóstwo, aby posiadać piękny trawnik i rośliny należy o nie systematycznie dbać, odpowiednio podlewać i nawozić.
Zamów prace w ogrodzie
Sprawdź inne usługi

Opinie. Co o nas mówią?

Lukasz Medrzycki
Lukasz Medrzycki
2022-07-06
Koszenie trawy polecam tę ekipę!
BouncingWatermelon
BouncingWatermelon
2022-06-12
Zamówiłem koszenie trawy na działce. Wszystko ok. Polecam
Jakub Jankowski
Jakub Jankowski
2022-06-08
Ciągle brak czasu i dopiero dzisiaj mam czas. Profesjonalizm i wysoka jakość świadczonych uslug. Polecam. Korzystam już drugi raz. Ceny adekwatne do jakośc
Karolina Szustak
Karolina Szustak
2022-04-25
Wycinka drzewa w Katowicach przeprowadzona z sukcesem. Polecam
Artur Grabowski
Artur Grabowski
2022-04-22
Dobry kontakt, dobra wycena :) i szybki termin realizacji.
Mat MAt
Mat MAt
2022-04-22
"Profesjonalne podejście do klienta! Po wycince miejsce zostało dokładnie wyczyszczone! Jestem bardzo zadowolony z profesjonalnego podejścia ! Polecam"
Sebastian Mac
Sebastian Mac
2022-04-22
Szast, prast, chore drzewo ścięte, gałęzie posprzątane. Ekstra
szkolenia vip
szkolenia vip
2021-12-28
Od razu widać, że rodzinna firma. Pracują na własny sukces i starają się 2x bardziej niż inni. Pozdrawiamy!
Przemysław Zonik
Przemysław Zonik
2021-11-04
nie wiedziałem, że jest taki sprzęt na rynku. Nie tylko usunęli drzewa, których inni nie chcieli się podjąć, ale usunęli wszystko bez śladu łącznie z korzeniami. Profeska!
Ania Ja
Ania Ja
2020-10-21
Dobre podejście do klienta. Potrafią znaleźć rozwiązanie.

Prace ziemne w ogrodzie

Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem ogrodów i działek w zakresie prac ziemnych. Zakres oferowanych usług:
  • projektowanie i zakładanie ogrodów
  • nawożenie ziemii ogrodowej
  • równanie i kształtowanie terenu
  • niwelacje
  • nasadzenia
  • zakładanie trawników z rolki i wysiewanych
  • sprzątanie ogrodów
  • usuwanie i frezowanie pni
  • utrzymanie i konserwacja ogrodów
Zamów prace ziemne
Wszystkie operacje realizujemy z wykorzystaniemnajlepszych narzędzi, w tym wielofunkcyjnych nośników narzędzi AVANT.

Zapraszamy do współpracy.
avant-635_prace-ogrodowe-katowice_skarpa-250x220

Prace porządkowe w ogrodzie

Wiosenne prace w ogrodzie
Okres wiosenny jest czasem intensywnych prac ogrodniczych, niestety nie każdy może poświęcić na nie sporą ilość czasu, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy dobrze wiedzą jak zadbać o rośliny, skalniaki oraz trawnik.
Zamów prace porządkowe

Prace wiosenną porą

1.
Wiosną przycina się drzewa liściaste i krzewy, należy pozbyć się uszkodzonych, suchych, zniszczonych gałęzi, również tych które są zaatakowane przez różne choroby, należy również zdjąć zimowe osłony z roślin.
2.
Zazwyczaj po przycięciu gałęzi drzew, miejsca te smaruje się maścią ogrodniczą. Jeśli chodzi o zdejmowanie osłon na rośliny, nie należy opóźniać tej czynności, ponieważ ciepłe dni powodują, że szybko rusza wegetacja, należy zadbać o wszystkie rośliny w ogrodzie z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb.

Cięcia na wiosnę

Niewątpliwie istotną czynnością w ogrodzie na wiosnę jest cięcie krzewów, ich przycinanie, gdy minie okres mrozów zazwyczaj wykonuje się to do końca marca. Należy pamiętać, że przycinanie drzew i krzewów jest istotne dla ich zdrowia, przyjmują one ładniejszy kształt i obficie kwitną.

Należy usunąć zrogowaciałe, łuszczące się gałęzie, a także te które są suche i przemrożone. Tak postępuje się z malinami, jaśminowcami, pigwowcami, różami, żylistkami. Również krzewy owocowe, jak agrest, aronia, porzeczki, borówki również powinny być poddane temu zabiegowi. Wtedy możemy spodziewać się obfitszych plonów.
prace-wiosna-1
prace-porzadkowe-1
W przypadku krzewów, które kwitną latem, tworzą pąki na tegorocznych pędach, przycinamy je zazwyczaj intensywniej, prawie o 2/3 długości, dzięki temu uzyskamy nowe silne pędy, na których rozwinęło się mnóstwo kwiatów.
Młode żywopłoty skracamy o połowę ze nowych przyrostów, natomiast starsze żywopłoty są cięte intensywniej. W przypadku ozdobnej kostki zazwyczaj czynnością porządkową jest usuwanie chwastów i mchu, który rośnie w fugach między elementami nawierzchni, można usunąć je specjalnym nożem, czy szczotką.
Wiosna wiąże się z intensywnymi pracami na trawniku. Należy pozbyć się nadmiaru trawy, ale również dokonać wertykulacji, która zapewnia pobudzenie trawy do bujnego wzrostu. Zazwyczaj trawniki grabimy ostrymi, drucianymi grabiami, które pomagają usunąć suchą, trawę, a także zbitą powierzchnią ziemi. W przypadku, gdy pojawia się warstwa przypominająca filc, należy dokonać wyżej wspomnianą wertykulację.
W przypadku drzew usuwamy przemrożone, połamane gałęzie, zazwyczaj tnie się za obrączką, czyli charakterystycznym zgrubieniem gałęzi u nasady jej połączenia z pniem lub konarami. W przypadku powstałych ran zazwyczaj są one niewielkie, więc nie potrzebują dodatkowych zabiegów, natomiast jeżeli są one duże, trzeba je zasmarować maścią ogrodniczą.
W przypadku ozdobnych róż przycina się je w maju, ten zabieg jest korzystny dla nich, ponieważ będą się bardziej się rozrastać, ten zabieg wykonujemy w przypadku róż pnących i parkowych. Jeśli chodzi o lato najbardziej rozrastają się chwasty, oznacza to, że należy pielęgnować trawnik i pilnować, by nie rozprzestrzeniały się po nim latem, ważnym obowiązkiem jest zapewnienie odpowiedniego nawodnienia dla roślin, by mogły spokojnie się rozwijać. Oczywiście jesień wiąże się ze sporymi pracami porządkowymi dotyczącymi grabienia i usuwania liści z trawników, przycinania trawników, a także zabezpieczenia roślin przed zimą.

SKARPA Anna Wąsik
Pustułek 6/4
40-668 Katowice
NIP 9542546059
REGON 386243278

Baza sprzętowa:
40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188

SKARPA Anna Wąsik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie HYBOX - Sztuka Wzornictwa Przemysłowego