40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188
zielone logo skarpa 200x200

Strzyżenie wysokich żywopłotów

Żywopłot może stać się ozdobą każdej posesji, warto tylko odpowiednio o niego zadbać. Nasza firma zapewnia kompleksowe działania dotyczące strzyżenia i pielęgnacji żywopłotów wysokich, które przybiorą pożądany kształt, a także wysokość.

Wiele osób pragnie bardzo szybko osiągnąć wysokie żywopłoty, które w estetyczny i elegancki sposób wyznaczą granice danej działki, a także zasłonią cały teren przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Dla osób bardzo niecierpliwych istnieje pewna możliwość, aby osiągnąć wysoki żywopłot w krótkim czasie, są to tak zwane moduły, które mają około 2 m wysokości, są sprzedawane w skrzynkach około metrowej długości, są one mocno zagęszczone i gotowe do utworzenia pięknego żywopłotu. Oczywiście wszystkie rośliny wymagają odpowiedniej pielęgnacji dzięki, której dany żywopłot będzie cały czas rozwijał się bardzo efektywnie.

Wysokie żywopłoty jakie- rośliny są do nich idealne?

Wysoki żywopłot możemy uzyskać oczywiście dzięki tui. Kolejnymi roślinami na wysokie żywopłoty są buk, grab, lipa drobnolistna, ambrowiec, modrzew japoński. Wśród pnączy na ściany żywopłotowe wyróżnia się hortensję pnącą, winorośl, bluszcz irlandzki, a także drzewa i krzewy zimozielone jak laurowiśnia wschodnia, cis pospolity, świerk pospolity.

Krzewy liściaste bardzo dobrze sprawdzają się w trudnych warunkach miejskich, ponieważ na przykład drzewa liściaste zrzucają na zimę liście i mniej cierpią z powodu spalin i zanieczyszczeń komunikacyjnych.

Oczywiście najlepsze zastosowanie do żywopłotów mają żywotniki, sprawdzają się w tej roli bardzo dobrze. Występują w 90 odmianach, co daje możliwości kompozycyjne. Są wśród nich różnorodne rośliny, wysokie drzewa i niskie krzewy, formy zielone i żółte. Osoby, które pragną mieć piękne żywopłot powinny dobrze zastanowić się nad odpowiednią rośliną, która będzie zdobić posesję. Kolejnym krokiem jest odpowiednia pielęgnacja żywopłotów.

Odpowiednie narzędzia do żywopłotów wysokich

Przy pielęgnacje wysokich żywopłotów należy posiadać odpowiedni sprzęt. Do tych zadań należą nożyce z wysięgnikiem, które pozwalają na cięcie roślin na różnych wysokościach, bez pomocy korzystania z drabiny, czy podestu. Ten typ urządzenia pozwala na wygodne przycinanie wysokich żywopłotów, jest praktyczny i łatwy w obsłudze. Można również wykorzystywać nożyce i piłę w jednym, to urządzenie, które pozwala na wykorzystywanie obu urządzeń. W tym przypadku część roboczą wykonuje się np. za pomocą nożyc, które można szybko i łatwo wymienić na piłę, w ten sposób mamy urządzenie wyposażone w piłę łańcuchową na wysięgniku. Wymienna głowica idealnie nadaje się na cięcie gałęzi.

Wypielęgnowane rośliny są idealna ozdobą każdego ogrodu. Pięknie uformowane kształty drzewek, krzewów podkreślają urok i szczególny charakter naszej posesji. Aby osiągnąć spektakularne efekty warto powierzyć takie zabiegi fachowcom, właśnie my oferujemy takie usługi, które wykonujemy z najwyższą dokładnością i dużym profesjonalizmem.

SKARPA Anna Wąsik
Pustułek 6/4
40-668 Katowice
NIP 9542546059
REGON 386243278

Baza sprzętowa:
40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188

SKARPA Anna Wąsik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie HYBOX - Sztuka Wzornictwa Przemysłowego