40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188
zielone logo skarpa 200x200

Usługi glebogryzarką

Glebogryzarki to urządzenia, które skutecznie spulchniają glebę pod uprawy ogrodowe. Glebogryzarka separacyjna to jedna z najważniejszych maszyn przy zakładaniu ogrodu, wysiewie trawnika czy zakładaniu trawnika z rolki. Dzięki niej gleba będzie odpowiednio spulchniona niezależnie czy chcesz nasadzić rośliny czy planujesz montaż systemu nawadniającego. Jaką więc glebogryzarkę wybrać i komu zlecić wykonanie usługi glebogryzarką? Przyjrzyjmy się nieco głębiej. Zaczynamy!

Czym właściwie jest glebogryzarka?

glebogryzarka podczas pracy w ogrodzie

To urządzenie lub maszyna do mechanicznego przekopywania gleby, rozdrabniania i spulchniania podłoża. Dzięki niej gleba jest odpowiednio napowietrzona zapewniając idealne warunki do rozwoju roślin i nasadzeń. Budowa glebogryzarki jest dość prosta i oczywista. Umieszczone na wale obrotowym noże uderzając w glebę rozdrabniają ją z dużą siłą. Wałek obrotowy może poruszać się współbieżnie (zgodnie z ruchem kierunku maszyny) lub przeciwbieżnie (przeciwnie do kierunku maszyny). Najbardziej profesjonalne to glebogryzarki separacyjne- spotkacie je w firmach usługowych stawiających na najwyższą jakość. Zwykle mają one napęd hydrauliczny gwarantujący dużą moc i płynny zakres regulacji obrotów wałka. Taką maszyną jest profesjonalny nośnik narzędzi Avant 635 będący w ofercie firmy SKARPA z Katowic i wyposażony w przystawkę glebogryzującą o szerokości roboczej 1,3 m. Takie urządzenie zapewnia niemalże idealną jakość pracy, mieląc ziemię na głębokość do 15 cm. Największym jednak atautem jest niejako wciskanie pod spód dużych i ciężkich frakcji jak kamienie czy zbita darń pod spód, przykrywając wierzchnią warstwę drobno zmieloną ziemią. Za tę funkcjonalność odpowiada właśnie tylny wał glebogryzarki, który uciska grube i ciężkie frakcje pod spód.

Wykonać samemu czy może zlecić wykonanie usługi profesjonalnej firmie?

Wszystko tak naprawdę zależy od naszych umiejętności. Mały ogródek ok. 30-50 m2 będziemy w stanie obsłużyć tanią glebogryzarką z marketu budowalnego. Pamiętajmy jednak, że to ciężka praca, a glebogryzarki z niższej półki cenowej nie mają np. własnego napędu. Musimy się więc liczyć z bólem mięśni przez kolejne kilka dni. Również jakość glebogryzowania będzie niska, głębokość niewielka i rozdrobnienie frakcji niezbyt zadowalające. Nie ma również mowy o kontynuowaniu pracy na podłożach gliniastych lub o dużym zagęszczeniu w kamienie itp. Czy w takim razie warto inwestować w drogi sprzęt dla tak małych potrzeb- z pewnością nie. Rozsądnym kompromisem wydaje się być zatrudnienie profesjonalistów od glebogryzowania, którzy nie tylko dysponują odpowiednimi maszynami, ale przede wszystkim kompetencjami do realizacji usługi niezależnie od panujących warunków terenowych.

Dlaczego warto zlecić usługę glebogryzowania specjalistycznej firmie?

  • gwarancja realizacji usługi
  • jednorodność gleby po spulchnieniu
  • specjalistyczny sprzęt gwarantujący najwyższą jakość wykonania
  • wykorzystanie profesjonalnego sprzętu o głębokości glebogryzowania do 20 cm oraz szerokości roboczej nawet do 1,5 m zapewniający szybką realizację usługi w porównaniu z innym sprzętem
  • relatywnie niskie ceny w przeliczeniu na m2

SKARPA Anna Wąsik
Pustułek 6/4
40-668 Katowice
NIP 9542546059
REGON 386243278

Baza sprzętowa:
40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188

SKARPA Anna Wąsik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie HYBOX - Sztuka Wzornictwa Przemysłowego