40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188
zielone logo skarpa 200x200

Usuwanie korzeni

W celu usunięcia pni oraz korzeni wykonuje się karczowanie, które wcale nie jest łatwym zadaniem, trzeba uzbroić się niestety w cierpliwość, ponieważ jest to praca żmudna.

Najlepiej jednak w tym celu wynająć firmę, która dokona tych działań. Polecając nam takie zadanie każdy inwestor będzie zadowolony z efektu końcowego. Posiadamy odpowiedni sprzęt dzięki, któremu praca przebiega w sposób zorganizowany i profesjonalny.

Wycinanie drzew to usługa o wiele łatwiejsza niż samo karczowanie pni. Niestety ale najczęściej korzenie znajdują się głęboko w ziemi, trzeba je całkowicie usunąć i nie wystarczy do tego zwykły sprzęt na przykład łopata. Do czego działań potrzebny jest specjalistyczny sprzęt, którym dysponujemy. Posiadamy odpowiednie zaplecze techniczne, maszyny dzięki, którym karczowanie pni, czy też krzewów będzie łatwe.

Przygotowanie do usunięcia korzeni oraz odpowiedni sprzęt

Oczywiście czyszczenie danego terenu polega przede wszystkim na usunięciu drzew, ich wycięciu, kolejnym krokiem jest usunięcie pni, można to dokonać właśnie za pomocą frezowania, gdzie wykorzystuje się ciężki sprzęt, bądź też za pomocą karczowania.

Ręczne usuwanie korzeni

Usunięcie ręczne karty jest trudne oczywiście można skorzystać z różnych urządzeń spalinowych a później dopiero wykopać resztki korzeni. W celu ręcznego usuwania korzeni wykorzystuje się szpadel siekiera motyka widełki pomocna okaże się maczeta czy też tasak karczownik.

Zazwyczaj do usunięcia korzeni przygotowuje się odpowiednio teren, najpierw wykopuje się szpadlem rów wokół pnia, aby odkryć grubsze korzenie. Możemy mieć do czynienia z systemem korzeniowym palowym, gdzie korzenie skierowane są pionowo wgłąb ziemi, poziomym, gdzie system korzeniowy rozgałęzia się płasko przy powierzchni ziemi, bądź ukośnym sercowatym, gdzie korzenie rosną jednocześnie pionowo i ukośnie we wszystkie strony.

W tym przypadku korzenia muszą być kopiowane jak najgłębiej żeby był najlepszy do nich dostęp. W przypadku korzeni cienkich można użyć sekatora.

Grubsze zazwyczaj przycina się piłą ręczną, bądź siekierą, w przypadku piły mechanicznej nie jest ona do końca wskazana, ponieważ jeżeli przytrafi się kamień może ją uszkodzić. Należy usunąć jak najwięcej grubych korzeni. W przypadku wyciągnięcia grubych korzeni trzeba wzruszyć ziemię wokół pnia, trzeba spróbować wydobyć mniejsze korzenie motyką.

SKARPA Anna Wąsik
Pustułek 6/4
40-668 Katowice
NIP 9542546059
REGON 386243278

Baza sprzętowa:
40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188

SKARPA Anna Wąsik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie HYBOX - Sztuka Wzornictwa Przemysłowego