40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188
zielone logo skarpa 200x200
profesjonalnie bezpiecznie sprawnie

Wycinka drzew Katowice

Wycinanie i przycinanie drzew oraz krzewów w Katowicach i woj. Śląskim.
Sprawdź nasze kompetencje, doświadczenie, sprzęt oraz aktualny cennik ścinania drzew w okolicach Katowic.
Zamów wycinkę drzew
Sprawdź inne usługi

Opinie. Co o nas mówią?

Lukasz Medrzycki
Lukasz Medrzycki
2022-07-06
Koszenie trawy polecam tę ekipę!
BouncingWatermelon
BouncingWatermelon
2022-06-12
Zamówiłem koszenie trawy na działce. Wszystko ok. Polecam
Jakub Jankowski
Jakub Jankowski
2022-06-08
Ciągle brak czasu i dopiero dzisiaj mam czas. Profesjonalizm i wysoka jakość świadczonych uslug. Polecam. Korzystam już drugi raz. Ceny adekwatne do jakośc
Karolina Szustak
Karolina Szustak
2022-04-25
Wycinka drzewa w Katowicach przeprowadzona z sukcesem. Polecam
Artur Grabowski
Artur Grabowski
2022-04-22
Dobry kontakt, dobra wycena :) i szybki termin realizacji.
Mat MAt
Mat MAt
2022-04-22
"Profesjonalne podejście do klienta! Po wycince miejsce zostało dokładnie wyczyszczone! Jestem bardzo zadowolony z profesjonalnego podejścia ! Polecam"
Sebastian Mac
Sebastian Mac
2022-04-22
Szast, prast, chore drzewo ścięte, gałęzie posprzątane. Ekstra
szkolenia vip
szkolenia vip
2021-12-28
Od razu widać, że rodzinna firma. Pracują na własny sukces i starają się 2x bardziej niż inni. Pozdrawiamy!
Przemysław Zonik
Przemysław Zonik
2021-11-04
nie wiedziałem, że jest taki sprzęt na rynku. Nie tylko usunęli drzewa, których inni nie chcieli się podjąć, ale usunęli wszystko bez śladu łącznie z korzeniami. Profeska!
Ania Ja
Ania Ja
2020-10-21
Dobre podejście do klienta. Potrafią znaleźć rozwiązanie.

Oferowane metody wycinki drzew

Poniżej znajdziesz opis każdej z oferowanych przez nas metod wycinki drzew oraz obróbki materiału.
wycinka-drzew_katowice_skarpa-300x300
Wycinka drzew metodą obalania
Zamów wycinkę drzew
przycinanie-drzew_katowice_skarpa-300x300
Wycinka drzew metodą cięcia sekcyjnego
Zamów wycinkę drzew
wycinka-drzew-katowice_skarpa
Wycinka drzew z podnośnika na wysokości
Zamów wycinkę drzew
docinanie-do-składowania-300x300
Docinanie do
składowania
Zamów docinanie

Wycinka drzew metodą obalania

Drzewa są stałym elementem naszego krajobrazu, staramy się, aby wyglądały ładnie, by były wypielęgnowane. Dostarczają one tlenu, a także, zapewniają przyjemny cień.
Zdarza się jednak, że niektóre drzewa wysiewają się same i rosną w różnych miejscach, w pobliżu rabatów, czy budynków, czasem też ich umiejscowienie nam przeszkadza, wtedy niezbędna będzie wycinka drzew. W zależności od ich rozmiarów wybieramy różne metody ich usuwania, każde drzewo wymaga indywidualnego podejścia.
Zamów wycinkę drzew

Zasady, których powinno się przestrzegać podczas wycinki drzew metodą obalania

1.
W przypadku drzew silnie pochylonych zazwyczaj ten kierunek wyznacza kierunek obalania danej sztuki przeciąganie go w innym kierunku jest niebezpieczne w procesie tym oczywiście rozpoczyna się od wyznaczenia kierunku obalania.
2.
W przypadku wykonywania wycinki drzew metodą obalania pilarką i klinami trzeba przestrzegać konkretnych zasad. W trakcie przygotowywania rzozów trzeba wykorzystywać kliny, które zabezpieczają przed zakleszczeniem się piły.
Kliny są kierowane promieniowo do środka pnia. Obalanie drzew o średnicy w miejscu cięcia mniejszej od użytej długości prowadnicy trzeba prowadzić fazami. Jeżeli natomiast obalanie drzew dotyczy cięcia, które nie przekracza dwóch użytecznych długości prowadnicy należy wykonywać je fazami. Również w przypadku ścinki drzew o średnicy w miejscu cięcia większej niż dwie użyteczne długości prowadnicy, należy wykonywać to również fazami, tutaj powinny być przestrzegane kolejne zasady: rzaz podcinający powinien być dostatecznie rozwarty, rzazy dordzeniowe wykonuje się cięciem sztyletowy na poziomie przewidzianym dla rzazu ścinającego.

Jeśli mowa o rzazach podcinający należy wymienić podcięcie jednym rzazem poziomym, który stosowany jest przy ścinaniu drzew cieńszych, podcięcie klinowe z poziomą, dolną płaszczyzną jest stosowane przy drzewach o średnicy w miejscu cięcia powyżej 20 cm, podcięcie rozwarte z górnym i dolnym rzazami ukośnymi stosowane jest w warunkach górskich.

Istota bezpieczeństwa podczas usuwania drzew

Podczas wycinania drzew bardzo ważne jest odpowiednie bezpieczeństwo wykonywania wszystkich prac.

Należy pamiętać, że zawsze pilarkę trzyma się w obydwu rękach, należy uważać, by pilarka nie miała kontaktu z twardymi przedmiotami np. kamieniami, czy gwoździami.
wycinka-drze-obalanie-skarpa-wpis-1
Obalanie drzew to metoda, w której najpierw należy przemyśleć wszystkie warunki, jakie panują w danym miejscu. Istotny jest np. kierunek pochylenia drzewa, czy kierunek w którym wieje wiatr.
Ważne jest też, by oczyścić teren wokół drzew, usunąć leżące na ziemi gałęzie, czy też inne przeszkody, następnie wykonuje się rzaz podcinający, decyduje on właśnie o kierunku obalania, który wykonuje się w pierwszej fazie cięcia.
W pierwszej fazie wykonuje się cięcie ukośne. Potem znowu dokonuje się cięcia poziomego, by oba cięcia się spotkały. Cały proces cięcia metodą obalania jest bardzo istotny, by wszystko poszło zgodnie z naszymi zamiarami

Wycinka drzew metodą cięcia sekcyjnego

Oferujemy państwu wycinkę drzew metodą cięcia sekcyjnego. Podczas tych działań stosujemy profesjonalny sprzęt, posiadamy duże doświadczenie i wiedzę w zakresie wykonywanych usług.
Jest to bardzo popularna metoda ścinania drzew.
Usuwanie drzew następuje kolejnymi sekcjami, rozpoczyna się to działanie od jego konarów, ostatnim etapem ścięcia jest ścięcie pnia drzewa.
Metodę tą wykorzystuje się w różnorodnych warunkach, w każdym terenie, w pobliżu domów, pasów, ruchu linii energetycznych, stosowana jest więc także w newralgicznych, trudno dostępnych miejscach.
Lokalizacja drzew może być naprawdę różnorodna, w parkach, cmentarzach, czy osiedlach mieszkaniowych. Praca wycinania drzew wykonywana jest na różnorodnych wysokościach, drzewa mogą być bardzo wysokie lub niższe.
Zamów wycinkę drzew

Przygotowania do wycięcia drzew

1.
Najpierw należy dokonać oględzin i konsultacji dotyczących położenia drzewa. Następnie planuje się bezpiecznym proces wycięcia. Jest to skomplikowany proces, który wymaga doświadczenia i umiejętności.
2.
Bardzo istotnym elementem całego procesu jest przeanalizowanie sytuacji położenia drzewa. Podczas ścinania drzew zazwyczaj pracują przynajmniej dwie osoby. Czynności wykonywane są przez wykwalifikowanych pracowników, a teren przycinanych drzew jest zabezpieczony. Metoda sekcyjna wiąże się z cięciem drzewa we fragmentach.

Wycinka drzew metodą alpinistyczną

Sekcyjna wycinka drzew może być wykonywana przy użyciu technik alpinistycznych. Ta technika wymaga dużego doświadczenia i wiedzy. Nasze usługi wykonywane są na najwyższym poziomie z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Metoda ta sprawdza się w miejscach, gdzie trudno jest dotrzeć.
wycinka-2
Usuwanie drzew metodą alpinistyczną polega na stopniowym usuwaniu najpierw gałęzi, a następnie od góry usuwaniu pnia. Wprowadzenie tej metody zapewnia bezpieczne wykonywanie wycinkowych drzewa zwłaszcza w trudnych miejscach, gdzie zwykłe metody się nie sprawdzają.
W bardzo trudnych, niedostępnych miejscach konary przywiązywane są linią do drzewa i powoli pod kontrolą spuszczone są do ziemi, aby nie uszkodzić danego budynku, czy obiektu. Wykorzystuje się w tym przypadku system specjalistycznych lin zaprojektowanych do dużych obciążeń.
Metoda alpinistyczna daje gwarancję precyzyjnego cięcia, czego nie osiągniemy przy obszernych podnośnikach kloszowych. Dzięki tej metodzie możemy dotrzeć do miejsc znajdujących się w koronach drzew, pozwala to na usunięcie np. chorych lub uszkodzonych gałęzi, bez naruszenia ich struktury. Drzewa przycinane tą metodą wyglądają naturalnie. Spokojnie drzewo może dalej się rozwijać i nabrać odpowiedniego kształtu.

Wycinka drzew z podnośnika na wysokości

Wycinka drzew z podnośnika na wysokości daje wiele możliwości. Oferujemy właśnie taką usługę zapewniając fachowe wykonanie poleconych zadań.
Jedno z najczęstszych zadań związany z podnośnikiem koszowym to wycinanie drzew, ich przycinanie oraz wycinanie krzewów.
Zadania wykonujemy z użyciem odpowiednio dobranego podnośnika koszowego, chodzi tutaj między innymi o odpowiednie parametry, by w sposób bezpieczny wykonać poleconą pracę.
Zamów wycinkę drzew

Usuwanie drzew trudnych

1.
Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wycinki drzew trudnych, czyli takich, które znajdują się np. w pobliżu instalacji, mowa tutaj o liniach wysokiego napięcia, czy obiektach zabudowy ciasnej. Można tutaj wymieniać np. drzewa, w których konary, gałęzie znajdują się nad budynkami, bramami, czy daną posesją.

Podnośnik koszowy może zorganizować i ułatwić pracę, a takie zminimalizować ryzyko powstawania szkód w przypadku np. upadku danej części pnia.
2.
Tak więc za pomocą podnośnika koszowego wykonuje się wycinkę drzew, mogą to być również czynności związane z wycinką konkretnej gałęzi, konarów, czy też pni. Zazwyczaj dotyczy to gałęzi suchych nadłamanych lub takich, które znajdują się bezpośrednio nad chodnikami, miejscami postojowymi, drogami i stanowią jakieś zagrożenie.

Usuwanie drzew, czy też krzewów może dotyczyć drzew, które uległy złamaniu, które zostały wywrócone wskutek czynników naturalnych. Tak więc dokonuje się również wycinki uszkodzonych okazów, czasem w wyniku uszkodzenia danej części drzewa, czy krzewu należy usunąć cały okaz, ponieważ nie wiemy do końca, czy jego struktura nie została również naruszona i może zagrażać bezpieczeństwu osób, czy też mienia.

Środki ostrożności

Podczas prowadzonych wysokościowych prac muszą zostać zachowane środki ostrożności, w tym celu prowadzone są prace przygotowawcze.

Najpierw należy odpowiednio przygotować i ogrodzić teren prac i wyznaczyć bezpieczną odległość między drzewami, które znajdują się w pobliżu budynków, dróg, czy też linii wysokiego napięcia.

Wykonując wszystkie prace należy przestrzegać przepisów BHP, pracownicy wyposażeni są w ochroną odzież oraz kaski.
podnośnik
na-wysokosci-2

Niezawodne podnośniki koszowe

Oprócz wycinki drzew i krzewów podnośniki koszowe wykorzystywane są do regularnych zabiegów pielęgnacyjnych zieleni, wykorzystywane są one między innymi w pobliżu ciągów komunikacyjnych.
Podnośnik koszowy to sprzęt, który jest alternatywą dla prac wysokościowych, które prowadzone są przy użyciu uprzęży i lin. Za pomocą tego specjalistycznego sprzętu przyspieszone są wykonywane zadania i zminimalizowane ryzyko związane z pracami na wysokościach.
Należy jeszcze podkreślić, iż praca na wysokościach sprawia dużo problemów, wiąże się to między innymi z tym, że drzewa, które mają być wycięte, znajdujące się blisko zabudowań, czy też ciągów komunikacyjnych. I tutaj często wykorzystuje się właśnie wycinanie z wykorzystaniem podnośnika koszowego, często też stosuje się wycinkę cięcia sekcyjnego, która pozwala na stopniowe usuwanie gałęzi, konarów, a później pnia, taką wycinkę prowadzi się od góry.
Pracownik wykonujący cięcie znajduje się w koszu podnośnika, to pozwala na podniesienie bezpieczeństwa w trakcie wykonywanych czynności, dzięki temu można również wykonywać wiele cięć, wybrane elementy są cięte na mniejsze.

Docinanie do składowania

Nasza firma oferuje docinanie drzewa do składowania. Pierwszym etapem prac jest cięcie drzewa na mniejsze kawałki, w tym celu wykorzystuje się odpowiednie narzędzia, najlepsze do tego nadają się pilarki akumulatorowe.
Wiele osób posiada w swoich domach kominki, a także ogrzewa swój dom za pomocą drzewa opałowego. Warto więc zaopatrzyć się w dobrze przygotowane drzewo. Musi ono być jednak poddane odpowiedniej obróbce.

Zazwyczaj opałowe drzewo wymaga dodatkowego przygotowania, dzięki czemu można go łatwo i w odpowiedni sposób przechowywać i transportować do kominka, czy też do pieca.

Proces schnięcia może być przyspieszony przez właściwe cięcie, a także rozszczepienie drewna.
Zamów docinanie

Kilka rad odnośnie drzewa opałowego

1.
Odpowiednio przygotowane przez naszą firmę drzewo powinno być właściwie przechowywane. Warto przechowywać drewno po południowej stronie budynku, ciepło które oddawane jest przez nagrzane ściany będzie dodatkowo wspomagało proces schnięcia.
2.
Należy pamiętać, że świeżo ścięte drzewo ma wilgotność, która przekracza nawet 50%, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie stanowisko do schnięcia i składowania drzewa. Drewno powinno być składowane przez minimum rok, w suchym zadaszonym miejscu. Odpowiednio pocięte drzewo powinno mieć dobrą wentylację i przewiew.
3.
Wilgotne drzewo źle się pali, jego wartość energetyczna jest mniejsza. Drewno na opał powinno mieć ok. 15-20% wody, wiąże się to z odpowiednim suszeniem, które może trwać od kilku miesięcy do nawet 2 lat.
4.
Niektóre osoby w celu składowania drzewa wykorzystując specjalne stojaki, bądź też układają drzewo wzdłuż ściany np. budynku gospodarczego. W przypadku takiego przechowywania warto składować drewno najlepiej w formie ułożonego stosu w kształcie stożka.

Zalety drzewa, jako surowca posiadającego walor grzewczy

Wiele osób stosuje drzewo jako surowiec do ogrzewania domów, również wykorzystuje się go do palenia w kominku. Polecanymi gatunkami drzew liściastych są dąb, buk, jesion, akacja, grab. Mają one największą wartość opałową. Drzewa iglaste natomiast spalają się szybko. Drzewo nie powinno być sezonowane w postaci całych bali, bo zbutwieje. Najlepiej, by było przycięte na mniejsze kawałki.
skladowanie-2

SKARPA Anna Wąsik
Pustułek 6/4
40-668 Katowice
NIP 9542546059
REGON 386243278

Baza sprzętowa:
40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188

SKARPA Anna Wąsik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie HYBOX - Sztuka Wzornictwa Przemysłowego