40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188
zielone logo skarpa 200x200

Zamiatanie liści

Oferujemy państwu pielęgnowanie zieleni, w tym usuwanie opadających liści w sezonie jesiennym, a także inne prace porządkowe.

Okres jesienny związany jest ze wzmożonymi pracami w ogrodach, zwłaszcza tam gdzie rosną różnorodne drzewa liściaste. Liście mogą stanowić spory problem, ponieważ opadające nadmiernie powinny być usuwane

Dlaczego należy usuwać opadające liście z drzew?

Usuwanie opadających liści jest istotne ze względu na walory estetyczne, a także prawne, należy usuwać na bieżąco opadające liście. Jeśli chodzi o przepisy prawa, właściciele danego terenu są zobowiązani do usuwania ich z przylegających chodników, czy pasów zieleni. Za niedopełnienie tego obowiązku może grozić nam mandat nawet do 500 zł.

Właściciele nieruchomości odpowiadają za sprzątanie liści z chodników, a także pasów zieleni, które do nich przylegania. Opadające liście tworzą warstwę na trawnikach, które utrudniają dostęp promieni słonecznych do zieleni, a mokre sprzyjają rozwojowi grzybów, to może być szkodliwe dla traw i innych roślin.

Tak więc w okresie jesiennym warto powierzyć zadanie usuwania liści sprawnej ekipie, która będzie czuwała nad usuwanie liści na danym terenie.

Nasza firma oferuje kompleksowe i sprawne usuwanie liści z nieruchomości, chodników i pasów zieleni za pomocą specjalistycznego sprzętu, dzięki czemu właściciele będą posiadać nienaganny porządek w ogrodach niezależnie od pory roku.

Z tych usług bardzo często korzystają nie tylko klienci indywidualni, ale również różnorodne firmy dbające o wygląd terenów zielonych wokół swoich posesji. W zakresie prac porządkowych należy wymienić regularne usuwanie i wywożenie opadających liści na trawniki i chodniki, które są zawsze czyste i uporządkowane.

SKARPA Anna Wąsik
Pustułek 6/4
40-668 Katowice
NIP 9542546059
REGON 386243278

Baza sprzętowa:
40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188

SKARPA Anna Wąsik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie HYBOX - Sztuka Wzornictwa Przemysłowego