40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188
zielone logo skarpa 200x200

Pielęgnacja zieleni - obsługa firm Katowice

Data publikacji:

29.10.2021

Data aktualizacji: 06.08.2022

Całoroczna obsługa firm w zakresie konserwacji terenów zielonych oraz tzw. serwisu zimowego to zadanie dla profesjonalnych firm dysponujących nie tylko kompetentną kadrą, ale przede wszystkim najwyższej jakości sprzętem. Na tarenie Katowic i miast sąsiednich takim usługami zajmuje się właśnie rodzinna firma SKARPA.

Choć tereny zielone są integralną częścią każdego krajobrazu, o tyle w przypadku firm zarządzanych w ekologiczny, świadomy i nowoczesny sposób są one wizytówką firmy oraz stają się synonimem jakości usług oraz wizerunku całej organizacji. Nie ma bowiem lepszej metody na zbudowanie pozytywnego obrazu przedsiębiorstwa niż dobre pierwsze wrażenie, a to budujemy w oparciu o obserwację otoczenia. I tak jak zaniedbany trawnik źle świadczy o jakości zarządzania firmy (sprawdź naszą ofertę koszenia i pielęgnacji trawników), tak pięknie uformowane drzewa w części reprezentacyjnej przed wejściem do budynku sprawiają, że gość odwiedzający zakład będzie spodziewał się tej samej jakości w każdym innym miejscu na terenie firmy.

Kiedy więc zająć się całoroczną pielęgnacją zieleni we własnym zakresie, a kiedy zlecić ją profesjonalnej firmie? Punktem wyjścia do jednoznacznego odpowiedzenia sobie na to pytanie powinna być:

 • ilość zieleni na terenie obiektu
 • różnorodność gatunkowa i związana z nią wiedza do zarządzania
 • stan istniejący roślin i nasadzeń (dobry/zły)
 • dostępność czasu na zajmowanie się pielęgnacją we własnym zakresie
 • systematyczność i dyspozycyjność (szczególnie w sezonie letnim)
 • dostępność własnego sprzętu (w tym do obsługi w sezonie zimowym)

Skoro więc już zdecydowaliśmy, że zadbanie o zieleń na terenie firmy lepiej oddać fachowcom dobrze będzie się przyjrzeć na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego partnera. A więc po kolei:

 1. Bliskość firmy - pamiętajmy, że o ile w przypadku terenów zielonych nie ma to tak dużego znaczenia o tyle w przypadku interwencji zimowych jak odśnieżanie ma to znaczenie kluczowe. Wybierajmy więc firmy możliwie blisko nas.
 2. Zakres usług - warto zwrócić uwagę jak szeroką ofertą dysponuje firma, którą planujemy zatrudnić. Im więcej usług tym lepiej, oczywiście pod warunkiem, że tak rzeczywiście jest. Wiele firm bowiem promuje usługi, które następnie zlecane są kolejnym podwykonawcom. Warto więc pytać jaki potencjał ma dany dostawca usług.
 3. Referencje - zawsze warto pytać. Firmy, które mają dobrą reputację nie będą miały problemów ze wskazaniem realizacji referencyjnych, które można zobaczyć i ocenić.
 4. Park maszynowy - to właściwie gwarancja jakości i szybkości prac. Tylko najlepsze firmy dysponują takim sprzętem jak nośniki narzędzi AVANT, maszyny do frezowania pni i usuwania korzeni Vermeer czy pilarki Husqvarna.
 5. Kwalifikacje
Tak wygląda profesjonalny sprzęt do całorocznej obsługi w zakresie pielęgnacji terenów zielonych oraz serwisu zimowego. Na zdjęciu AVANT 755i z oferty firmy SKARPA z Katowic.

SKARPA Anna Wąsik
Pustułek 6/4
40-668 Katowice
NIP 9542546059
REGON 386243278

Baza sprzętowa:
40-203 Katowice, Al. Roździeńskiego 188

SKARPA Anna Wąsik 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie HYBOX - Sztuka Wzornictwa Przemysłowego